Cennik usług SEO copywritingu​

cennik teksty seo

Przedstawione przez nas informacje dotyczące SEO copywritingu powinny być dostatecznie przekonujące do tego, że stworzenie dobrze pozycjonującej treści jest zadaniem wymagającym konkretnej wiedzy i umiejętności. Dlatego też warto zlecić to zadanie profesjonalistom. Dla przedsiębiorców rozważających zatrudnienie specjalisty z tego obszaru, z pewnością istotną kwestię stanowi cennik usług świadczonych przez SEO copywriterów.

Przyjęło się, że teksty SEO są wyceniane za 1000 znaków ze spacjami. Zdarzają się wyjątki, jednak ta metoda wyceny jest zdecydowanie najpopularniejsza. Można znaleźć copywriterów, którzy realizują zlecenia po stawce nawet 5-6 zł za 1000 znaków. Jednak w tej cenie nie sposób otrzymać wartościową treść. Przygotowanie nawet najprostszych tekstów SEO wymaga pewnego know-how, a także na tyle dużego nakładu pracy, że nikt dobrze zaznajomiony z tematem nie podejmie się zlecenia za tak niską stawkę.

Stawka za tekst SEO jest zależna od kilku czynników, takich jak: doświadczenie copywritera, typ treści, jej długość i tematyka. Przyzwoici specjaliści najprostsze tresci przygotowują po stawce kilkanaście złotych lub więcej za 1000 znaków ze spacjami. Średnie stawki wynoszą około 25 zł, przy czym za najbardziej wymagające treści, mogą wynieść nawet kilkukrotnie więcej. Ostatecznie jednak inwestycja w profesjonalne teksty SEO okazuje się trafiona, już po krótkim czasie zapewniając wysoką stopę zwrotu.

Współpraca specjalisty SEO z copywriterem​

Specyfika SEO copywritingu wymaga bardzo zróżnicowanej wiedzy. Mnogość obszarów, w których fachowiec musi być biegły jest na tyle duza, że często trudno znaleźć osobę, będącą w stanie w odpowiedni sposób zrealizować zlecenie od początku do końca. Można trafić na SEO copywriterów, którzy są zarówno specami od tworzenia treści, jak i od pozycjonowania, jednak jest to prawdziwa rzadkość. Najlepsze efekty daje współpraca specjalisty SEO z copywriterem. Ten pierwszy dostarcza frazy kluczowe do użycia w treści, tworzy wytyczne dotyczące typów tekstów oraz wybiera miejsca ich publikacji – wszystko to na podstawie dogłębnej analizy.

Jak ważny jest copywriter?

Copywriter natomiast ma za zadanie przygotować tekst na podstawie wytycznych. Na nim spoczywa odpowiedzialność za prawidłową formę tekstu oraz jego wartość merytoryczną. Tym samym SEO copywriting wymaga od osoby przygotowującej tekst wysokich umiejętności językowych – tak zwanego lekkiego pióra – ale też znajomości reguł, którymi kieruje się robot Google. Musi on też śledzić aktualności, aby w porę reagować na zmiany algorytmów Google, które mają miejsce bardzo często.

SEO copywriting to rozwijająca się branża, która wymaga coraz większych umiejętności. Aby tworzyć wartościowe teksty SEO, niezbędna jest przynajmniej podstawowa wiedza na temat pozycjonowania, umiejętność stosowania fraz kluczowych, znajomość zasad formatowania treści pod SEO oraz tworzenia przystępnych, łatwych w czytaniu tekstów o dużej wartości merytorycznej.

One thought on “Cennik usług SEO copywritingu​

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *